Співпраця

Співпраця з Національною академією правових наук України

На базі інституту діють науково-дослідні установи НАПрН:

Лабораторія з вивчення проблем корпоративного права Науково-дослідного інституту приватного права та підприємництва ім. Ф.Г. Бурчака;

Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем політики у сфері боротьби зі злочинністю Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності ім. В.В. Сташиса Національної академії правових наук України;

Центр дослідження конституційної юстиції спільно з Конституційним Судом України.

Співпраця з судовими та іншими державними органами

Участь представників Юридичного інституту у діяльності науково-консультативних рад судових та інших органів влади:

Науково-консультативна рада Конституційного Суду України  – Васильєва В. А. (з 2019 р.);

– Науково-консультативні ради вищих судових інстанцій – Вищого господарського суду (2014-2018 рр. – Н. Р. Кобецька, Г. В. Мороз), Верховного Суду України (2014-2018 рр. – В. А. Васильєва), Верховного Суду  (2018-2019 рр. – В. А. Васильєва, В. А. Коструба, з 2020 р. – В. А. Васильєва, Н. Р. Кобецька);

Наукова рада Міністерства освіти і науки України – В. А. Васильєва (2016-2020 р.р.), А. В. Коструба (з 2020 р.);

– Міжвідомча координаційна ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Міністерства юстиції України (з 2018р. – Ю.І. Микитин);

– науково-методична рада прокуратури Івано-Франківської області (2010-2015 р.р. – В. А. Васильєва, Н.Р. Кобецька, І. В. Козич)

Результатом співпраці є, насамперед, підготовка наукових висновків для центральних органів державної влади (Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Конституційний Суд України, Верховний Суд України (тепер Верховний Суд), вищі спеціалізовані суди тощо). За 2014-2019 р.р. підготовлено понад 100 наукових висновків з правових питань.

У межах діяльності у сфері відновного правосуддя здійснюється співпраця з Івано-Франківським апеляційним судом, Івано-Франківським міським судом, прокуратурою Івано-Франківської області, Південно-Західним міжрегіональним управління Міністерства юстиції, Службою у справах дітей виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей, з навчальними закладами та громадськими організаціями. Так, впродовж вересня 2014 – травня 2015 р. на базі Юридичного інституту реалізовувався проект «Медіація, як альтернативний спосіб вирішення спорів». 18 травня 2015 р. відбувся заключний круглий стіл даної грантової програми та обговорення перспектив законодавчого врегулювання медіації. Захід відбувався за участі ВГО «Інститут стратегічного партнерства» у співпраці із проектом USAID «Справедливе правосуддя». Активну участь у роботі круглого столу в’язали представники Апеляційного суду Івано-Франківської області, Івано-Франківського адміністративного окружного суду, Івано-Франківського міського суду, Богородчанського районного  суду, а також громадських організацій міст Львова і Луцька.

 

Співпраця з органами місцевого самоврядування

У межах бюджету участі м. Івано-Франківська студенти і викладачі Навчально-наукового юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника» отримали підтримку на реалізацію наступних проектів:

2019 р. – проект «Юридичне телебачення», який передбачає створення на базі Навчально-наукового юридичного інституту юридичного телебачення за участі студентської спільноти разом з фахівцями у сфері медіа. Реалізація проекту дала змогу придбати професійне обладнання для зйомок тематичних програм про правові події в місті та області, життя, творчість видатних правників, правові традиції регіону, правопросвітні заходи; промороликів з метою підвищення рівня правової свідомості та правової культури, попередження правопорушень.

2018 р. – проект з розроблення і виготовлення інтерактивного підручника з правознавства для учнів шкіл міста Івано-Франківська, який суттєво допоміг вчителям міста і підвищив рівень правової освіти в учнівської молоді.

2017 р. – проект “Алея до 25-річчя Навчально-наукового Юридичного інституту ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”, за результатами якого висаджено 41 дерево: 30 смарагдових туй і 11 китайських верб. Деревцята ростуть біля міського озера.

2016 р. – проект «Спортивний майданчик для занять на відкритому повітрі», за результатами якого студенти-юристи, що проживають в гуртожитку №5 ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”, отримали додаткові можливості для занять фізичною культурою.

Співпраця з адвокатськими об’єднаннями та іншими правничими інституціями

Договір про співпрацю з Івано-Франківським міським центром зайнятості

Меморандум про співпрацю з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз

Договір про співпрацю з Івано-Франківським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України

Співпраця із Західноукраїнською правничою компанією

Співпраця із загальноосвітніми навчальними закладами

Співпраця з Moris Group

Співпраця з Юридичним центром

Співпраця з адвокатським об’єднанням «Гесторс»

Співпраця з юридичною фірмою “Процик та Партнери”

Співпрця з загальноосвітніми школами І-ІІІ ступенів

Договір про співпрацю з академічним ліцеєм-інтернатом Івано-Франківської обласної ради

Договір про співпрацю з Калуcькою загальноосвітньою школою І-ІІІ ст. № 3

Договір про співпрацю з Івано-Франківською загальноосвітньою школою І-ІІІ ст. № 12

Договір про співпрацю з Рогатинською спеціалізованою загальноосвітньою школою І-ІІІ ст. № 1 з поглибленим вивченням іноземної мови

Договір про співпрацю з Українською гімназією № 1 Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області