Юридична клініка

Юридична клініка є структурним підрозділом Юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

У своїй діяльності юридична клініка керується законодавством України, Статутом Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Положенням про юридичну клініку Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Метою юридичної клініки є:

– підвищення рівня практичних знань, умінь і навичок студентів, які навчаються за напрямом «Право»;

– забезпечення доступу представників соціально-вразливих груп суспільства до правової допомоги;

– формування правової культури громадян;

– підготовка та навчання студентів у дусі дотримання й поваги до принципів верховенства права, справедливості і людської гідності;

– розширення співробітництва з вищими навчальними закладами, що здійснюють підготовку фахівців-юристів, із судовими, правоохоронними органами, органами юстиції, державної влади і місцевого самоврядування, з іншими установами та організаціями; впровадження в навчальний процес елементів практичної підготовки студентів-правників у сфері юридичних послуг.

Консультанти юридичної клініки навчально-наукового юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» надають безкоштовні юридичні консультації для жителів Івано-Франківської області. За цей час послугами юридичної клініки скористалося понад 600 жителів міста та області та 50 представників сусідніх областей. Юридична клініка надає первинні правові послуги, зокрема здійснює прийом громадян та консультує їх з тих чи інших правових питань та здійснює підготовку правових та процесуальних документів.

Юридична клініка бере активну участь у право просвітніх кампаніях, підвищуючи тим самим рівень правової освіти населення. Зокрема, консультанти Юридичної клініки брали участь у проведенні «Тижня права», який організовується за підтримки Міністерства юстиції України та виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Юридична клініка тісно співпрацює з Івано-Франківським МЦССДСДМ та службою у справах дітей виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, зокрема у сфері надання юридичних консультацій соціально-незахищеним верствам населення, проведення правоосвітніх заходів для даної категорії осіб.

З жовтня 2011 по липень 2012 року працівники Юридичної клініки брали участь у проекті «Права педагогів будуть захищені», який реалізовувався на базі БХФ «Солідарність» (м. Івано-Франківськ) за підтримки МФ «Відродження» (м. Київ), метою якого було підвищення правової обізнаності педагогів. В рамках цієї програми більш як 50 педагогів отримали юридичні консультації щодо своїх правових питань та зуміли ефективно захистити свої права та законні інтереси. Зокрема, педагог з Богородчанського району Івано-Франківської області скориставшись допомогою консультантів Юридичної клініки зуміла відстояти своє право на зарахування відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку у загальний трудовий стаж.

На сьогодні Юридична клінка Юридичного інституту ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Васила Стефаника” може похвалитися здобутками у сфері захисту прав громадян.

Так зокрема, у липні 2012 року жителька Богородчанського району відстояла свої права на належне порушення та розгляд кримінальної справи за фактом завдання тілесних ушкоджень її батькові та відстояла у суді свої права та інтереси, притягнувши винного до відповідальності. Жителька м. Івано-Франківська за допомоги працівників Юридичної клініки змогла отримати право на укладення шлюбу до досягнення повнолітня, відстоявши таке право у суді. 5 неповнолітніх клієнтів Юридичної клініки відстояли своє право на житло та у судовому порядку отримали опікуна взамін своїх батьків, які ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків. Жителька Галицького району Івано-Франківської області отримала консультації з приводу виконання іноземних рішень на території України та можливості звернення до Європейського суду з прав людини. Двоє громадян отримали допомогу у написанні звернення до Європейського суду з прав людини та тепер очікують рішення суду стосовно прийнятності заяви. У березні 2013 року жителька м. Івано-Франківськ за допомогою студентів-консультантів Юридичної клініки змогла відстояти своє право на відшкодування шкоди завданої затопленням квартири та отримати компенсацію матеріальної шкоди у розмірі 17 тис. грн. та моральної шкоди у розмірі 2 тис. грн.

У квітні 2016 року студентами-консультантами Юридичної клініки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» було проведено лекцію для людей похилого віку в Івано-Франківському територіальному центрі соціального обслуговування.

 

Лекторами виступали студенти старшокурсники Юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Адамович Наталя та Данилюк Ольга, які детально розкрили тему: «Доступ людей з обмеженими властивостями до правосуддя». Великий інтерес у слухачів також викликав договір спадкування та правові наслідки, що виникають при його укладенні. Окремо також було приділено увагу питанням пов’язаним з укладенням заповіту.

8-9 лютого 2016 року у м. Києві на базі Правничої клініки Національного університету «Києво-Могилянська академія» було проведено з’їзд юридичних клінік вищих навчальних закладів України та науково-практичний семінар «Перспективи участі юридичного клінічного руху у запобіганні корупції». Представником від Юридичної клініки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» була лаборант клініки – Вікторія Сергіївна Шкрумеляк.

15-17 вересня 2016 року на базі Юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбулась Міжнародна науково-практична конференція «School of Legal Clinical Education: V4 + Ukraine».

Участь у конференції взяли експерти-керівники Юридичних клінік із провідних університетів країн Вишеградської групи. Учасники конференції поділились практичним досвідом у сфері юридичної клінічної освіти, що дозволило отримати нові практиці навички щодо реалізації програм юридичної клінічної освіти як в Україні так і в країнах Вишеградської групи.

Окрім запрошених іноземних експертів участь у конференції взяли також керівники Юридичних клінік провідних юридичних ВУЗів та факультетів України. Керівники Юридичних клінік України поділилися своїм досвідом у сфері співпраці із центрами безоплатної правової допомоги, особливостей спеціалізації юридичних клінік та організації роботи в межах Юридичної клініки.

12, 20 квітня 2017 року за ініціативи Юридичної клініки в актовій залі навчально-наукового Юридичного інституту було проведено семінари-практикуми на тему «Позовна заява: алгоритм складання та подання» та «Як з легкістю знайомитись з людьми». Досвідом поділився Василь Васильович Масюк – засновник компанії адвокатське об’єднання «Сімейство», адвокат, кандидат юридичних наук.

16 січня 2019 року представники юридичної клініки взяли участь у Проекті “Міжкультурна поліцейська лабораторія. MiCuLab.PoliceLab” від “EL&OL” NGO for International Students, де надавали консультації іноземним студентам.

Вищевикладені факти яскраво свідчать про високий рівень підготовки консультантів Юридичної клініки та про те, що безкоштовна правова допомога може бути якісною.

Колектив

ЗАВІДУВАЧ ЮРИДИЧНОЇ КЛІНІКИ

Костів Іван Ярославович

Народився 3 липня 1994 року в с.Тисів Болехівської міської ради  Івано-Франківської області. З 2000 року навчався в Тисівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. В 2009 році поступив до Юридичного коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Вищу освіту здобув навчаючись в Юридичному інституті ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», який закінчив в 2015 році та отримав диплом магістра за спеціальністю «Правознавство».

Цього ж року поступив на навчання в аспірантуру ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право.

З 1 березня 2016 року прийнятий на посаду фахівця ІІ категорії юридичної клініки.

З 7 вересня 2018 року переведений на посаду завідувача юридичної клініки.

Займається написанням дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

Тема дисертації «Договір контрактації сільськогосподарської продукції».

 

ЛАБОРАНТ
ШКРУМЕЛЯК ВІКТОРІЯ СЕРГІЇВНА

Народилася 1 листопада 1996 року в смт. Гвіздець Коломийського району Івано-Франківської області. З 2002 року навчалася у Гвіздецькій ЗОШ I-III ступенів. З 2011 навчалася в Коломийському економіко-правовому коледжі Київського національного торговельно-економічного університету. З 2015 року навчалася в навчально-науковому Юридичному інституті (заочна форма), який закінчила в 2019 році та отримала диплом магістра за спеціальністю «Право».

З 8 жовтня 2015 року прийнята на посаду лаборанта юридичної клініки.

 

 

ФАХІВЕЦЬ ІІ КАТЕГОРІЇ

Остап’як Микола Михайлович

Народився 28 вересня 1994 року в с. Черніїв, Тисменицького району, Івано-Франківської області. З 2001-2012 рр. навчався в Черніївській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Закінчив у 2018 році Навчально-науковий юридичний інститут ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» за спеціальністю «Право», здобувши кваліфікацію: ступінь вищої освіти магістр.

2018 року поступив на навчання в аспірантуру ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», спеціальність 081 –  «Право».

З 25 вересня 2018 року прийнятий на посаду фахівця ІІ категорії юридичної клініки.

Займається написанням дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 081 «Право». Тема дисертації «Спрощене позовне провадження в цивільному судочинстві України і країн ЄС».

 

 

  

 

Контакти

Юридична клініка Юридичного інституту ДВНЗ “Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника” знаходиться за адресою: вул. Шевченка 44а (І-поверх в приміщенні Юридичного інституту, 115 каб.).  

 

Графік прийому громадян:

Понеділок – Пятниця з 14.00 до 17.00

 тел: (0342) 59-61-33

email: frank.stefanyk.legalclinic@gmail.com