Робота клініки

Діяльність юридичної клініки, з метою залучення зацікавлених осіб активно висвітлюється засобами масової інформації та  у соціальних мережах.

8-9 лютого 2016 року у м. Києві на базі Правничої клініки Національного університету «Києво-Могилянська академія» було проведено з’їзд юридичних клінік вищих навчальних закладів України та науково-практичний семінар «Перспективи участі юридичного клінічного руху у запобіганні корупції». Представником від Юридичної клініки ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» була лаборант клініки – Вікторія Сергіївна Шкрумеляк.

15-17 вересня 2016 року на базі Юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбулась Міжнародна науково-практична конференція «School of Legal Clinical Education: V4 + Ukraine».

Участь у конференції взяли експерти-керівники Юридичних клінік із провідних університетів країн Вишеградської групи. Учасники конференції поділились практичним досвідом у сфері юридичної клінічної освіти, що дозволило отримати нові практиці навички щодо реалізації програм юридичної клінічної освіти як в Україні так і в країнах Вишеградської групи.

Окрім запрошених іноземних експертів участь у конференції взяли також керівники Юридичних клінік провідних юридичних ВУЗів та факультетів України. Керівники Юридичних клінік України поділилися своїм досвідом у сфері співпраці із центрами безоплатної правової допомоги, особливостей спеціалізації юридичних клінік та організації роботи в межах Юридичної клініки.

12, 20 квітня 2017 року за ініціативи Юридичної клініки в актовій залі навчально-наукового Юридичного інституту було проведено семінари-практикуми на тему «Позовна заява: алгоритм складання та подання» та «Як з легкістю знайомитись з людьми». Досвідом поділився Василь Васильович Масюк – засновник компанії адвокатське об’єднання «Сімейство», адвокат, кандидат юридичних наук.

16 січня 2019 року представники юридичної клініки взяли участь у Проекті “Міжкультурна поліцейська лабораторія. MiCuLab.PoliceLab” від “EL&OL” NGO for International Students, де надавали консультації іноземним студентам.

Вищевикладені факти яскраво свідчать про високий рівень підготовки консультантів Юридичної клініки та про те, що безкоштовна правова допомога може бути якісною.

6 квітня 2019 року у стінах нашого інституту відбулася показова лекція для школярів на тему: “Теоретико-правові засади юридичної відповідальності за булінг і домашнє насильство” доцента кафедри кримінального права Козича Ігора Васильовича.
Лектор ознайомив слухачів з поняттями, що стосувались лекційної теми, висвітлив проблему домашнього насильства, розповів про законодавче закріплення булінгу.
Також для школярів було проведено модельне судове засідання за участю Голови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Антоняка Тараса Михайловича. Учні захопливо спостерігали за ходом судового засідання та за діями учасників провадження. Після оголошення рішення суду суддя чітко роз`яснив дії кожного учасника та чому саме таке рішення було прийнято судом.

Проведено засідання молодіжного дискусійного правового клубу “Діалог” на тему:«Дискримінація – ганьба для демократії», напередодні Дня боротьби за расову дискримінацію.
У засіданні молодіжного правового клубу “Діалог” взяли участь керівник клубу Шегда Майя, працівники відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти ГТУЮ в Івано-Франківській області Марта Фещук та Лілія Кружинська, заступник декана з виховної роботи факультету підготовки іноземних громадян Івано-Франківського національного медичного університету (ІФДМУ) Світлана Родчин зі студентами, та представники юридичної клініки ННЮІ ПНУ ім. В. Стефаника.
Молодь дізналась про одну із актуальних кампаній сьогодення загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ» та як захисти свої права.
В ході засідання учасниками заходу активно дискутували про проблему дискримінації не тільки в Україні, а й в західноєвропейських країнах. З власного досвіду розповідали про ситуацію в Україні, наводили приклади «за» і «проти» безпечного перебування в нашій країні.

16 січня у фойє головного корпусу Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу вкотре пройшов захід OpenSpace – відкритий простір “Поліція і суспільство”.

На заході розмістили локації з алкоокулярами, воїнами, вибухотехніками, експертами, одягом та спецзасобами поліцейських, окремо працювали інстркутори з вогневої й тактичної підготовки.

Проект впроваджується за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізовується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади» Police Training Assistance Project – PTAP.

0.12.2019р. в рамках Всеукраїнського тижня права представниками юридичної клініки Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника спільно з СТАН \ STAN art group та Мандрівний Docudays UA на Прикарпатті
було проведено показ фільмів «Колір фасаду синій» та «Край електросміття» для студентів Економічного факультету. Студенти жваво брали участь в обговоренні зіткнення інтересів громади і бізнесу, проблематику екологічного права та прав людини.

11.12.2019р. представниками юридичної клініки Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника спільно з СТАН \ STAN art group та Мандрівний Docudays UA на Прикарпатті було проведено показ фільму «Булер» для студентів Педагогічного факультету. Внаслідок перегляду стрічки студенти дізнались що таке булінг та кібербулінг, як його розпізнати та як йому протидіяти у будь-якій ролі – і постраждалого, і свідка, а також про те, що з булером також потрібно розмовляти, і що таким дітям також потрібна допомога.

Незважаючи на невисоку явку у зв’язку з навчальним навантаженням, студенти активно обговорювали проблематику булінгу в школах і протидію насильству в підлітковому віці.

12.12.2019 року у стінах Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника завдяки плідній співпраці Юридичної клініки і судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Ковалюк Іванни Петрівни було проведено модельне судове засідання цивільної справи про розподіл спільного майна подружжя. Студенти-консультанти Юридичної клініки розподілили ролі учасників судового процесу, а суддя на основі своїх професійних здібностей, досвіду і знань вирішувала спір по суті та розтлумачила правильність застосування норм права.
Окрему подяку висловлюємо голові Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Антоняку Тарасу Михайловичу за активне сприяння в організації цього заходу та учням Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №16 за проявлений інтерес до тематики судового процесу.

15 жовтня 2019 року стартував проект “Юридичні клініки – агенти популяризації медіації як способу вирішення спорів”, поданий в рамках оголошеного в серпні 2019 року Асоціацією юридичних клінік України першого конкурсу ініціатив регіонального розвитку юридичних клінік України, що проводився в рамках реалізації проекту “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України”, який здійснюється за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Метою проекту є проведення дослідження правової та медіаційної обізнаності населення Чернівецької та Івано-Франківської областей, навчання студентів та викладачів юридичних клінік базовим основам медіації, створення та розвиток на основі даних юридичних клінік регіональної мережі Агентів популяризації медіації. Проект впроваджується юридичною клінікою Юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича у партнерстві з Юридичною клінікою ПНУ ім. В. Стефаника, юридичною клінікою Університету Короля Данила та юридичною клінікою “Феміда” ПФ НАВС України.