Профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота Навчально-наукового Юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» здійснюється відповідно до розпорядчих документів ректорату університету та директорату інституту за рішенням Вченої ради НН Юридичного інституту. Відповідальна особа доц. Н.М. Стефанишин.

У Начально-науковому Юридичному інституті інформаційна та профорієнтаційна робота проводиться постійно, а географічна карта даної ділянки роботи охоплює усі навчальні заклади І-ІІІ ступенів міста Івано-Франківська, школи у всіх 14-ох районах Івано-Франківської області (Богородчанський, Верховинський, Галицький, Долинський, Калуський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський, Рогатинський, Рожнятівський, Снятинський, Тисменицький, Тлумацький, Городенківський райони). Профорієнтаційна робота проводиться і у містах обласного підпорядкування: міста Яремче, Болехів, Бурштин. Дана робота виходить і за межі області, зокрема вона проводиться в Львівській, Тернопільській, Закарпатській, Хмельницькій областях.

Окрім того, в межах профорієнтаційної роботи, проводяться й відповідні зустрічі зі студентами коледжів. Така співпраця здійснюється на підставі укладених договорів. Сьогодні, договори про співпрацю укладені з такими навчальними закладами: Івано-Франківський коледж Львівського національного аграрного університету, Надвірнянський коледж Національного транспортного університету, Коломийський економіко-правовий коледж Вишнянський коледж Львівського національного аграрного університету, Калуський коледж економіки, права та інформаційних технологій ІФНТУНГ.

Дирекцією інституту розроблено інформаційний пакет з метою реалізації зазначеної діяльності, до якого увійшли: 1) інформаційна довідка про НН Юридичний інститут ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника» (для абітурієнта, випускника школи); 2) інформаційні буклети формату А4 і плакати формату А3; 3) бази даних загальноосвітніх шкіл і ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з інформацією про контактні дані, місце розташування, відомості про їхнє керівництво; 4) бланки відомостей про абітурієнтів, які мають намір подавати документи в НН Юридичний інституту або хочуть отримувати додаткову інформацію про даний навчальний заклад з вказівкою мобільного телефону, електронної адреси, імені в соціальних мережах; 5) перелік заходів, які проводяться у навчальному закладі для абітурієнтів; 6) розподіл відповідальних осіб за регіонами і школами в межах інформаційної роботи з абітурієнтами.

До роботи у  межах інформаційної та профорієнтаційної роботи залучені усі штатні викладачі Навчально-наукового Юридичного інституту, аспіранти денної форми навчання, координаційна рада студентського самоврядування. Усі зазначені вище особи отримують необхідний інформаційний пакет, який вони розповсюджують серед учнів та абітурієнтів загальноосвітніх навчальних закладів, а також реєстраційну відомість де учні, за бажанням, можуть вказати свої контактні дані з метою їх подальшого інформування про вступ у НН Юридичний інститут ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника».

Для абітурієнтів впродовж навчального року у Навчально-науковому Юридичному інституті та університеті проводяться наступні заходи: День відкритих дверей у НН Юридичному інституті ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» та День відкритих дверей в університеті; Брейн-ринг «Права дитини»; Модельне судове засідання на базі Юридичної клініки НН Юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»; Практичне заняття з криміналістики на базі Криміналістичної лабораторії НН Юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»; Лекції для учнівської молоді у НН Юридичному інституті ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»; Правничий квест.

День відкритих дверей у НН Юридичному інституті проводився в актовому залі інституту із залученням викладачів інституту та представників студентського самоврядування, які детально розповіли абітурієнтам про даний навчальний заклад, а також, про діяльність низки секторів в яких може брати участь студент інституту, зокрема, науковий, навчальний, спортивний, виховний тощо та про життя в інституті загалом.

Модельне судове засідання проводилося для абітурієнтів на базі Юридичної клініки НН Юридичного інституту за участю судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області – І.П. Ковалюк.  Студенти-консультанти Юридичної клініки розподілили ролі учасників судового процесу, а суддя на основі своїх професійних здібностей, досвіду і знань вирішувала спір по суті та розтлумачила правильність застосування норм матеріального і процесуального права. Фабулою була цивільна справа про розподіл спільного майна подружжя.


11 грудня 2019 р. в Навчально-науковому юридичному інституті ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» спільно з Головним територіальним управлінням юстиції в Івано-Франківській області відбувся IV  Брейн-ринг «Права людини» для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Прикарпаття. Цьогоріч географія представлення команд була значно ширшою.

В такому інтелектуальному змаганні виявили бажання взяти участь 26 команд, які розділили між собою 1, 2 та з місця. Учасники відповідали на запитання, а їх було всього 30, які були складені на основі Загальної декларацiї прав людини, Конституції України і Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Ряд заходів запланований у другому півріччі 2019-2020 н.р., які будуть проводитися в межах профорієнтаційної роботи НН Юридичного інституту.

Впродовж першого семестру даного навчального року навчально-науковий юридичний інститут був представлений на відповідних заходах, що організовувалися в межах профорієнтаційної роботи університетом, зокрема, зустрічі з учнівською молоддю, а також, виїзні заходи в навчальні заклади регіони нашої області.

Представники НН Юридичного інституту взяли участь і у Ярмарку професій, що організовувався у першому півріччі 2019-2020 навчального року.

Навчально-науковий юридичний інститут ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» представлений й у соціальних мережах, де вступник, також, може отримати відповідну інформацію про навчальний заклад. У соціальних мережах даній ділянці роботи відведені відповідні сторінки: Група навчально-наукового юридичного інституту у Фейсбук https://www.facebook.com/femidaclub/ ;  Група навчально-наукового юридичного інституту в Інстаграм https://www.instagram.com/pnu_law/?hl=uk. Інформація про профорієнтаційну роботу розміщується і на сайті навчально-наукового юридичного інституту – https://law.pnu.edu.ua/. Така інформація постійно оновлюється відповідно до розпоряджень дирекції інституту.

Співпраця з потенційним абітурієнтом відбувається постійно та здійснюється у найрізноманітніших формах.

Буклет Навчально-наукового Юридичного інституту