Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Договір як універсальна форма товарного обороту»

4 квітня 2025 р. у Навчально-науковому юридичному інституті відбулася восьма Всеукраїнська науково-практична конференція «Договір як універсальна форма товарного обороту», організована кафедрою цивільного права. Цьогоріч конференція уже втретє була присвячена пам’яті професора Володимира Васильовича Луця (1933-2021). Конференція проводилася у змішаному форматі: онлайн на платформі Zoom та офлайн в ауд. 305 Навчально-наукового юридичного інституту. Модератором заходу виступила завідувачка кафедри цивільного права Руслана Гейнц.

Науковий захід відкрив проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Руслан Запухляк, який привітав учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції та зазначив, що ця конференція є знатною подією для Прикарпаття, спрямованою на розвиток цивілістичної науки в Україні.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України, дійсний член (академік) НАПрН України Олександр Крупчан, який висловив слова вдячності організаторам конференції за продовження справи великого Вчителя та Науковця, Людини з  великої літери, яка своїм прикладом надихала і продовжує надихати молодих науковців.

Член-кореспондент НАПрН України, заслужений юрист України, директор Інституту правотворчості та науково-правових експертиз НАНУ Олексій Кот у вітальному слові до учасників конференції звернув увагу на вагому вкладі проф. Володимира Луця у розвиток української цивілістики і договірного права.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася донька Володимира Васильовича, Ангеліна Луць, яка висловила подяку завідувачці кафедри цивільного права Руслані Гейнц та Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника за організацію конференції та присвяті її Володимиру Васильовичу Луцю. «Щиро радію, що батько має таких учнів та друзів, які памʼятають його, шанують та достойно продовжують його справу» – зазначила Ангеліна Луць.

У вітальному слові директор Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Юрій  Микитин наголосив на ролі проф.  Володимира Луця у становленні Навчально-наукового юридичного інституту.

Доктор юридичних наук, професор, Народний депутат України Іван Калаур відзначив, що ця конференція – це пам’ять про Учителя, Людину, яка навчала не тільки цивільного права, але й вчила жити по життю.

Участь у роботі конференції взяли науковці із сімнадцяти закладів вищої освіти та наукових установ України, серед яких: Волинський національний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк), Донецький національний університет імені Василя Стуса (м. Вінниця), Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара, Західноукраїнський національний університет (м. Тернопіль), Київський національний університет імені Тараса Шевченка,  Київський університет туризму, економіки і права, Київський університет інтелектуальної власності та права,  Львівський національний університет імені Івана Франка, Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України (м. Харків), Науково-дослідний інститут правотворчості та наукових експертиз НАПрН України (м. Київ), Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака НАПрН України (м. Київ), Національний університет «Одеська морська академія» (м. Одеса), Національний університет «Одеська юридична академія» (м. Одеса), Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (м. Харків), Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ), Харківський національний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.

Під час виступів вчені цивілісти відзначили, що наукові підходи проф. В.В. Луця залишаються актуальними і важливими для становлення сучасного цивільного права та реформування законодавства. Окрім того, учасники конференції обговорили особливості правового регулювання окремих договірних конструкцій та теоретичні засади договірного регулювання.

За результатами наукового заходу буде видано Збірник матеріалів конференції.