Будь-яка школа перш за все повинна показати людині те,
що у ній є найціннішого, примусити її пізнати себе часткою вічного,
живим органом світового, духовного розвитку людства.К. Ушинський
Як відомо, освіченість – запорука майбутнього розвитку людства. Тому сучасна освіта має стати таким соціальним інститутом, який би надавав людині різноманітні освітні послуги, а також можливість навчатися безперервно. Для цього необхідно, щоб кожна людина мала змогу побудувати таку освітню траєкторію, яка найповніше відповідала б її освітнім і професійним здібностям.
Звідси виникає потреба в об`єднанні зусиль вищої і загальноосвітньої школи для розробки та реалізації освітньо-професійних програм, розвитку академічної мобільності, залучення в школу науковців.
В Юридичному інституті склалася певна система взаємин зі школами області з метою:
- удосконалення структури та змісту освіти;
- ранньої профорієнтації молоді та спеціалізації;
- інформатизації, посилення кадрового потенціалу;
- підтримки інноваційної діяльності;
- вдосконалення механізму добору та залучення на навчання у Юридичному інституті обдарованих учнів;
що передбачено реалізацією положень законів України „Про освіту”, „Про вищу освіту”, „Про загальну середню освіту”, Указом Президента України від 25 червня 2013 року „Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року”, угодою 25-С/12 Про співпрацю між головним управлінням освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Державного вищого навчального закладу „Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” від 31 серпня 2012 р.
Отже, одним з пріоритетних напрямків діяльності Юридичного інституту є співпраця із загальноосвітніми закладами, що втілюється у договорах про партнерство: