Понад двадцять років на базі навчально-наукового юридичного інституту проводитися Щорічна всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та аспірантів «Вдосконалення правового регулювання прав та основних свобод людини і громадянина».
Однак у 2024 році Щорічну всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію “Законодавство України: погляд молодих правників” і Щорічну всеукраїнську науково-практичну конференція молодих вчених та аспірантів «Вдосконалення правового регулювання прав та основних свобод людини і громадянина” було вперше об’єднано у єдину Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих вчених та здобувачів: “Вдосконалення правового регулювання: погляд молодих науковців”.
Об’єднання двох конференцій було зумовлене схожою тематикою, що дозволило створити єдиний майданчик для наукових дискусій студентів, аспірантів і молодих вчених. Це сприяло ефективнішому обміну думками, підвищенню якості досліджень та оптимізації організаційних ресурсів. Новий формат охоплює ширше коло правових питань і зміцнює науковий діалог у сфері правового регулювання.
Сьогодні метою Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених та здобувачів: “Вдосконалення правового регулювання: погляд молодих науковців” є:
– налагодження наукової комунікації між студентами, молодими вченими та аспірантами в юридичній науці та обмін науковими напрацюваннями.
Завданнями конференції є залучення та інтеграція студентів, молодих учених та аспіратів до наукової діяльності, можливість спілкування з колегами, експертами, представниками різних структур у сфері права; сприяння налагодженню співпраці між молодими науковцями на регіональному, всеукраїнському та міжнародному рівнях; покращення якості наукових розробок студентів, молодих учених та аспірантів; підготовка молоді до самостійної наукової та творчої діяльності.
Основні напрямки роботи конференції:
1) філософські, історичні та психолого-правові аспекти дослідження проблем правового статусу особи;
2) конституційний лад та права людини;
3) проблеми правового регулювання майнових, особистих немайнових та господарських відносин;
4) соціальні, трудові гарантії захисту прав та основних свобод людини і громадянина;
5) права людини та безпечне екологічне середовище; реформування земельних, аграрних правовідносин;
6) правові основи боротьби зі злочинністю як важливий чинник забезпечення прав та свобод людини і громадянина: кримінологічні та кримінально-правові аспекти;
7) процесуальні гарантії прав та законних інтересів особи у цивільному, господарському, адміністративному та кримінальному судочинстві.
Традиційно участь у роботі конференції беруть студенти юридичних закладів освіти, молоді вчені-юристи, аспіранти, працівники суду, правоохоронних та правозахисних органів, недержавних організацій.
Незмінно, за результатами роботи конференції видається збірник тез виступів її учасників.
щорічна науково-практична конференція «Вдосконалення правового регулювання прав та основних свобод людини і громадянина», 30 квітня 2021 р.;