ErasmusPlus

Окремим напрямками діяльності навчально-наукового юридичного інституту є:

1) Академічна мобільність студентів в рамках Erasmus+:

  • Академічна мобільність в Трнавському університеті

17 січня 2023 року укладено угоду про академічну мобільність студентів спеціальностей «Міжнародне та європейське право» та «Право» НН Юридичного інституту з Трнавським університетом. (Словаччна).

Термін дії угоди – 2023-2025рр.

В рамках Договору студенти НН юридичного інституту мають  змогу щорічно проходити короткострокові (1 семестр) стажування на юридичному факультеті Трнавського університету (Словаччина).

 Agreement_signed_Trnava University

 

2) проєкт «Європейська система захисту права на безпечне довкілля: досвід для України» (Еразмус+, Модуль Жана Моне), 2023-2026

Концепція проєкту спрямована на дослідження правового забезпечення раціонального природокористування, проблем гарантування та реалізації екологічних прав, правових аспектів відновлення довкілля в контексті євроінтеграції України у світлі захисту права на безпечне довкілля в європейському та українському законодавстві.

Цільовою аудиторією проєкту будуть: студенти магістратури, аспіранти, викладачі, науковці, практики (юристи, екологи, адвокати, представники місцевих, регіональних та державних органів влади) у сфері екологічного права, зацікавлена громадськість.

Очікується, що реалізація проєкту матиме такі результати: підвищить якість знань у галузь екологічного права ЄС та України; покращить конкурентоспроможність студентів на ринку праці; слугуватиме як основа для майбутньої дослідницької діяльності; стимулюватиме створення нових напрямків досліджень; підвищить професійний рівень розвитку та сприятиме інтернаціоналізації цільової аудиторії; стимулюватиме процес розробки нового та вдосконалення чинного українського екологічного законодавства відповідно до стандартів ЄС; підвищить рівень захисту екологічних прав.

 

3)  реалізація Модуль Жана Моне „EU Commercial Law”. На базі Юридичного інституту виконувався Модуль Жана Моне „EU Commercial Law”

Координаторами проекту виступили професор Валентина Васильєва, доцент кафедри судочинства Олександр Ковалишин. Нашими партнерами у проекті є Гданський університет (Польща), Університет Карла та Франца(Австрія) та Трнавський університет (Словаччина).

«Реалізація проекту тривала протягом 2018-2021рр. У рамках програми здійснено викладання студентам англомовного курсу «Комерційне право ЄС»; читання лекцій партнерами із закордону, зокрема, з Австрії, Словаччини,Польщі; проведення наукових досліджень у сфері комерційного права ЄС та корпоративного права Європейського Союзу та держав-членів ЄС; обмін досвідом у сфері досліджень з комерційного права ЄС та  корпоративного права ЄС між науковцями Юридичного інституту та університетів ЄС.

Зазначимо, що Програма імені Жана Моне – це одна з освітніх програм Європейського Союзу, мета якої полягає в підвищенні рівня знань та поінформованості суспільства в ЄС та поза його межами з питань європейської інтеграції, через стимулювання викладання, дослідницької діяльності з європейської інтеграції, зокрема стосунків ЄС з іншими країнами, та міжлюдського та міжкультурного діалогу.

 

4) Стажування викладачів в рамках Erasmus+. Іншим напрямком співпраці з іноземними установами в рамках Erasmus+ є регулярний обмін досвідом  викладацьким складом за кордоном. Серед реалізованих Erasmus+ програм слід відзначити:

Erasmus+ Academic mobility  – Стажування доцента кафедри трудового, екологічного та аграрного права доц. Данилюк Л.Р. (2023 р.)